E-Nabız Uygulaması

Açıklama

Vatandaşlarımızın tüm sağlık kayıtlarına cep telefonlarından, tabletlerinden, bilgisayarlarından ulaşabilmek kaydıyla her an yanlarında taşıyabildikleri, kendi sağlık geçmişlerine erişebildikleri ve yetkileri doğrultusunda hekimleriyle paylaşabildikleri bir kişisel sağlık sistemini hayata geçirildi.

Vizyon

e-Nabız Sistemi’ni, Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşların sağlık bilgilerini yurt içi ve yurt dışında tek bir yerden kontrol edebildiği, geliştirilen tüm sağlık teknolojilerinin aktif bir şekilde entegre edilebildiği merkezi bir sağlık platformu haline getirmek, bununla birlikte; geçmiş muayene, tedavi ve muayene kayıtlarını görebilme ve süreçlerde rol alabilme, hasta odaklı bir sağlık vizyonu sağlayarak bireylerde sağlık okuryazarlığını ve farkındalığını artırmak için yapılmış bir çalışmadır.

01.01.2017 Referans

International Data Corporation (IDC) tarafından her yıl düzenlenen CIO SUMMIT “En İyi Değişim Yönetimi Projesi”

01.01.2016 Referans

Birleşmiş Milletler Dünya Bilgi Toplumu İnisiyatifi kapsamında verilen Dünya Zirve Ödülleri “En İyi Sağlık Uygulaması

01.01.2016 Referans

TBMM çatısı altında, TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen eTürkiye (eTR) Ödülleri Töreni’nde; "En İyi Gelişim Gösteren Proje"

03.04.2015 Referans

e-Nabız Uygulaması

e-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır. Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir. Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim altyapısıdır.

01.01.2015 Referans

TBMM çatısı altında, TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen eTürkiye (eTR) Ödülleri Töreni’nde; Kamudan Vatandaşa En İyi Uygulama