E-spor Eğitimi Projesi

Açıklama

Dünyanın en hızlı büyüyen spor türü olan “e-spor”, video oyunları ile yapılan rekabetçi dijital spordur. Mücadeleler takım halinde ya da bireysel olarak birçok farklı video oyunu üzerinden gerçekleştirilir.

Vizyon

Türkiye’de bir ilk olacak online e-spor eğitiminde çocuklar, dünyanın en yaygın aktivitelerinden biri haline gelen e-spor ile ilgili deneyimler kazanacak. Farklı alanlardaki teorik eğitimler ile desteklenecek programda çocuklar fiziksel ve zihinsel sağlıklarını korumanın yollarını da öğrenecek.

MEDYA

01.01.2021 Referans

Espor Eğitimi Projesi

Bu proje ile ülkemiz gençliğinin günün gereklerine uyum sağlayabilen, geleceğin meydan okumalarına karşı hazırlıklı, yenilikçi ve rekabetçi bireyler olarak topluma kazandırılmasını hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda yerelde gerçekleştirilen faaliyetler il ve ilçelerde hizmet veren Gençlik Merkezleri aracılığı ile yürütülmektedir. Bu kapsamda Espor Eğitimi Projesi Gençlik Merkezlerine kurulan espor atölyelerinde icra edilmektedir. Espor Eğitimi projesi bir eğitim ve istihdam projesidir. Proje ile Profesyonel Esporcular, Profesyonel Yayıncılar, profesyonel koçlar ve antrenörler yetiştirilmesi hedeflenmiştir. Eğitim içeriklerinde oyun ile öğrenme amaçlar içerisindedir. Ailelerde oyun ile öğrenme sürecine dahil edilmişlerdir. Projenin tamamlandığı 4 ilde toplamda 4 bin katılımcıya temel espor okuryazarlığı eğitimi verilmiştir. Ayrıca 2000 aileye espor ile öğrenme eğitimleri, 400 katılımcıya profesyonel espor eğitimleri, 40 katılımcıya profesyonel koçluk ve yayıncılık eğitimleri verilmiştir.