Gençlik Kampları

Açıklama

Gençlik Kampları, gençlerimizin serbest zamanlarını verimli değerlendirmelerini sağlamak, gençlerimize gelişimleri için her türlü katkıyı sunmak, öz güven duygusu ve planlı yaşam alışkanlığı kazanımına destek olmak, gençlerin milli, manevi, etik ve insani değerler konusunda farkındalığını artırmak amacıyla düzenlenen organizasyonlardır. 54 kamp tesisinde gençlere kendilerini geliştirme ve birbirleriyle kaynaşma imkânı sunulmaktadır.

Vizyon

Yenilikçi, ilkeli, akılcı ve sorumlu yaklaşımla Gençlik Kampları, gençlerin maddi ve manevi gelişiminde önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bu doğrultuda sosyal, sportif, kültürel ve kişisel ihtiyaçlara cevap veren, genç odaklı, modern gençlik kampları oluşturmak; sayılarını ülke genelinde yaygınlaştırmak hedeflenmektedir.

MEDYA

01.01.2022 Referans

Gençlik Kampları

Her yıl tesis sayısı ve yararlanan genç sayısı artmakla birlikte faaliyetler de çeşitlendirilmektedir. 12-22 yaş grubuna yönelik gerçekleşen gençlik kamplarının yaş aralığı 2022 yılında 12-25 olarak güncellenmiştir. Gençlik kampları, deniz, doğa ve tematik kamp konseptlerinde gençlerimize hizmet vermektedir. Deniz kamplarında; yüzme, badminton, tekne turu, sokak oyunları, sosyal ve kültürel geziler, tiyatro, müzik, voleybol, basketbol, futbol, kitap okuma etkinliği, halk oyunları, el sanatları faaliyetleri, eğitim ve kişisel gelişim seminerleri yer almaktadır. Doğa kamplarında; tırmanma duvarı, kano, dağ bisikleti, oryantiring, okçuluk, binicilik, mini golf, paintball, rafting, futbol, voleybol, basketbol, sokak oyunları, sosyal ve kültürel geziler, tiyatro, halk oyunları, el sanatları faaliyetleri, eğitim ve kişisel gelişim seminerleri yer almaktadır. Çadır kamplarında; çadır kurma-toplama, takım çalışması, doğada yaşam becerileri, temel ilk yardım vb. konularda eğitimlerin verildiği atölye çalışmaları ile doğa yürüyüşleri ve pek çok doğa aktivitesi bir arada gerçekleştirilmektedir.